We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BWF 933-1 Lampholder Cover, 4-1/2 in Dia, Round, Metal, Gray
SKU
ORG1718873
by BWF
$15.47 /CARD
Delivered in 2-4 business days
In stock
Only 1 left
- For bug zappers, holiday lighting, low voltage lighting, soda machines, portable spas
BWF Lampholder Cover, Round Shape, 1/2 in Diameter Hole, Metal, Gray, 4-1/2 in Diameter, 3R NEMA Rating, Flush Mounting, Suitable for: 3-1/2 in Outlet Box, Includes: Closure Plug, Gasket and Screws.
| Color | Gray |
|---|---|
| Diameter | 4-1/2 in |
| Height | 5.25 in |
| Hole Diameter | 1/2 in |
| Includes | Closure Plug Gasket and Screws |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Flush |
| Nema Rating | 3R |
| Shape | Round |
| Suitable for | 3-1/2 in Outlet Box |
| Weight (lbs) | 0.2900 |
|---|---|
| Brand | BWF |
| UPC | 087115009333 |
| MPN | 933-1 |

Log In