We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BWF CC-4WV Ceiling Outlet Cover, 5 in Dia, Round, Aluminum, White, Powder-Coated
SKU
ORG1719061
by BWF
$15.60 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- For bug zappers, holiday lighting, low voltage lighting, soda machines, portable spas, engine block heater and irrigation pond pumps
Category: Patio Torches & Lights
BWF Ceiling Outlet Cover, Round Shape, Aluminum, Powder-Coated, White, 5 in Diameter, 3R NEMA Rating, Flush Mounting, Suitable for: 4 in Outlet Box, Includes: Mounting Screws.
| Color | White |
|---|---|
| Diameter | 5 in |
| Finish | Powder-Coated |
| Height | 9.0 in |
| Includes | Mounting Screws |
| Material | Aluminum |
| Mounting Type | Flush |
| Nema Rating | 3R |
| Shape | Round |
| Suitable for | 4 in Outlet Box |
| Weight (lbs) | 0.1600 |
|---|---|
| Brand | BWF |
| UPC | 087115273598 |
| MPN | CC-4WV |

Log In