We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
BWF FGV-2DCV Cover, 4-9/16 in L, 4-9/16 in W, Square, Metal, Gray, Powder-Coated
SKU
ORG1719301
by BWF
$19.95 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
BWF Cover, Square Shape, Metal, Powder-Coated, Gray, 4-9/16 in Length, 4-9/16 in Width, 3R NEMA Rating, Vertical Mounting, Suitable for: (2) GFCI Receptacles, Includes: Gasket and Screws.
| Color | Gray |
|---|---|
| Finish | Powder-Coated |
| Height | 8.25 in |
| Includes | Gasket and Screws |
| Length | 4-9/16 in |
| Material | Metal |
| Mounting Type | Vertical |
| Nema Rating | 3R |
| Shape | Square |
| Suitable for | (2) GFCI Receptacles |
| Width | 4-9/16 in |
| Weight (lbs) | 0.6000 |
|---|---|
| Brand | BWF |
| UPC | 087115250315 |
| MPN | FGV-2DCV |

Log In