We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
C-Line Stitched Vinyl Shop Ticket Holders
SKU
CLI46046
by C-Line
$20.50 /BOX
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Store and protect work orders, production schedules and more
- Taped and stitched black edges provide added strength
- Heavyweight, clear rigid vinyl for maximum durability
- Convenient metal eyelet at top for hanging
- Both sides clear; Sheet size: 4" x 6"; 25 / Box
Category: File Jackets & Specialties
Store and protect work orders, production schedules, inventory cards and more in these stitched, shop ticket holders. Strong, rigid, clear vinyl allows easy visibility of documents. Convenient eyelet at top allows hanging. Reinforced stitched edge delivers longer product life. Both sides are clear. Holders open on short side.
| Additional Warranty Information | This product will be cheerfully replaced with one of equal value if defective in materials, manufacturing or packaging at time of purchase. Except for such replacement, this product is sold without warranty or liability even though defect, damage or loss is caused by negligence or other fault. |
|---|---|
| Brand Name | C-Line |
| Country of Origin | China |
| Features | Heavyweight |
| Features | Sturdy |
| Manufacturer Part Number | 46046 |
| Manufacturer | C-Line Products, Inc |
| Maximum Horizontal Media Size Supported | 4" |
| Maximum Vertical Media Size Supported | 6" |
| Media Size Supported | 4" x 6" |
| Packaged Quantity | 25 / Box |
| Product Color | Black |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Vinyl |
| Product Model | CLI-46046 |
| Product Name | Stitched Vinyl Shop Ticket Holders |
| Product Type | Ticket Holder |
| UNSPSC | 44111605 |
| UPC | 038944460468 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.7900 |
| MPN | 46046 |
| Brand | C-Line |





Log In