We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
DeWALT DWMT75372OSP Increasing Impact Adapter, 1/2 in Female Drive, 3/4 in Male Output Drive
SKU
ORG7518178
by DeWalt
$30.53 /CARD
Delivered in 2-4 business days
In stock
DeWALT Increasing Impact Adapter, Female Drive, 1/2 in Drive, Male Output Drive, 3/4 in Output Drive, Chrome Vanadium Steel, Manganese Phosphate, 1-7/8 in L, For: Impact Driver
Category: Impact Socket Adapters & Sets
DeWALT Increasing Impact Adapter, Drive Type: Female, Drive Size: 1/2 in, Output Drive Type: Male, Output Drive Size: 3/4 in, Chrome Vanadium Steel, Manganese Phosphate, 1-7/8 in L, Suitable for: Impact Driver
| Drive Size | 1/2in |
|---|---|
| Drive Type | Female |
| Finish | Manganese Phosphate |
| Length | 1-7/8in |
| Material | Chrome Vanadium Steel |
| Output Drive Size | 3/4in |
| Output Drive Type | Male |
| Suitable for | Impact Driver |
| Download PDF File |
| Weight (lbs) | 0.2700 |
|---|---|
| Brand | DeWalt |
| UPC | 076174753721 |
| MPN | DWMT75372OSP |

Log In