We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Eaton Wiring Devices 2128 2128B-BOX Wallplate, 4-1/2 in L, 2-3/4 in W, 1 -Gang, Thermoset, Brown, High-Gloss
SKU
ORG4244570
$23.73 /25EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
Only 4 left
- For telephone and coax applications
Categories: Tools & Garage, Electrical, Rough Electrical, Cover Plates, TV & Cable Plates
Thermoset telephone and coax exclusive timesaving screw-catch feature that holds mounting screws captive and simplifies installation.
| Color | Brown |
|---|---|
| Finish | High-Gloss |
| Includes | Matching Screws |
| Length | 4-1/2in |
| Material | Thermoset |
| Mounting Type | Flush Screw |
| Number Of Gangs | 1 |
| Operating Temperature | -40 to 90deg C |
| Thickness | 0.08in |
| Type | Standard |
| Width | 2-3/4in |
| Weight (lbs) | 0.0700 |
|---|---|
| Brand | Eaton Wiring Devices |
| UPC | 032664154409 |
| MPN | 2128B-BOX |

Log In