We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Eaton Wiring Devices 69-BOX Standard-Size Power Outlet Wallplate, 2-Gang, Chrome, Silver
SKU
ORG6182547
$17.30 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- For industrial, institutional and commercial applications
Categories: Tools & Garage, Electrical, Rough Electrical, Cover Plates, Single Outlet
Fits 1257 and 1258 flush receptacles.
| Color | Silver |
|---|---|
| Finish | Chrome |
| Hole Size | 2-15/32in |
| Includes | Mounting Screws Removable Protective Film |
| Length | 4-1/2in |
| Material | Chrome |
| Mounting Type | Flush |
| Number Of Gangs | 2 |
| Suitable for | 5515N 5744N 5754N 8430N 8450N 8460N 9460N Power Devices |
| Thickness | 0.06in |
| Type | Standard-Size |
| Width | 4-9/16in |
| UPC | 032664205002 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.1700 |
| MPN | 69-BOX |
| Brand | Eaton Cooper Wiring |

Log In