We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Eaton Wiring Devices BP700V Lamp Holder Adapter, 660 W, 2-Outlet, Ivory
SKU
ORG4560892
$16.25 /CARD
Delivered in 2-4 business days
In stock
Converts one socket to two sockets. 250 V, 660 W. UL listed.
| Base Type | Medium |
|---|---|
| Color | Ivory |
| Number of Outlets | 2 |
| Number of Poles | 2 |
| Number Of Wires | 2 |
| Temperature Rating | -40 to 65 deg C |
| Terminal Type | Socket |
| Voltage Rating | 250 V |
| Wattage Rating | 660 W |
| UPC | 032664114601 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.0900 |
| MPN | BP700V |
| Brand | Eaton Wiring Devices |

Log In