We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Electrolux Sanitaire Style U Vacuum Belt
SKU
EUR6612012CT
by BISSELL
$37.48 /CARTON
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- High-quality material provides long-lasting performance
- Easy-to-install design allows quick, simple replacement
- For use with Sanitaire SC5700-5800 series vacuums
Category: Vacuum Bags
Replacement belt features a high-quality construction that resists stretching for powerful, long-lasting performance. Easy-to-install design makes installation simple for quick maintenance. Replacement belt is designed for Sanitaire SC5700-5800 series vacuums.
| Assembly Required | No |
|---|---|
| Belt Type | Style U |
| Brand Name | BISSELL |
| Compatibility | Sanitaire SC5700-5800 Series Vacuums |
| Country of Origin | China |
| Depth | 0.6" |
| Height | 7.5" |
| Manufacturer Part Number | 6612012CT |
| Manufacturer | BISSELL Homecare, Inc |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |
| Product Color | Black |
| Product Name | Style U Vacuum Belt |
| Product Type | Vacuum Belt |
| Recycled | No |
| Width | 5.5" |
| UNSPSC | 47121607 |
| Brand | BISSELL |
|---|---|
| Weight (lbs) | 1.1100 |
| UPC | 10023169150222 |
| MPN | 6612012CT |

Log In