We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
$15.27 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Perfect for the restroom or break room sink.
- High capacity for less refilling and maintenance time.
- Easy-to-load cassettes click right into place.
- Works only with Kleenex Cassette Skin Care Soap or Sanitizer.
Categories: Health & Beauty, Sanitizers
Reduce maintenance time, run-outs and complaints with this high capacity soap system. Dispenser Type: For Liquids; Capacity (Volume): 1,000 mL; Mounting: Wall; Material(s): Plastic.
| Color(s) | White |
|---|---|
| Depth | 5.25" |
| For Use With | Scott® 91552, 91552CT, 91556, 91565, 91565CT, 91560, 12977, 91554, 91554CT |
| Global Product Type | Liquid Soap Dispensers, Manual |
| Height | 8.38" |
| Interior Volume Capacity | 1,000 mL |
| Material(s) | Plastic |
| Mounting | Wall |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Soap Dispensers Type | For Liquids |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Width | 5" |
| UPC | 036000921441 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 1.2500 |
| MPN | 92144 |
| Brand | Scott |

Log In