We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
ETI WR-4-36-940-MV-D LED Wrap Light, Specialty, Dimmable, 4000 K Color Temp
SKU
ORG5346333
by ETI
$109.28 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- High-impact resistant poly-carbonate lens
Category: Home Lighting
ETI LED Wrap Light, Specialty, Wattage Rating: 34 W, 120 to 277 VAC, Lumens: 3600 Lumens, Dimmable, Color Temperature: 4000 K, Color Rendering Index (CRI): 90, Average Life: 50,000 hr, Beam Angle: 110 deg, Dimensions: 48 x 5.9 x 2.9 in, Operating Temperature: -4 to 113 deg F
| Average Life | 50000hr |
|---|---|
| Beam Angle | 110deg |
| Color Rendering Index (CRI) | 90 |
| Color Temperature | 4000K |
| Dimensions | 48 x 5.9 x 2.9in |
| Dimmable | Dimmable |
| Lumens | 3600Lumens |
| Operating Temperature | -4 to 113deg F |
| Type | Specialty |
| Voltage Rating | 120 to 277VAC |
| Wattage Rating | 34W |
| Download PDF File |
| Weight (lbs) | 7.4400 |
|---|---|
| Brand | ETI |
| UPC | 849489005096 |
| MPN | 54676241 |

Log In