We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Exposed Ratchet Threader Sets, 1/2 in (NPT) - 1 in (NPT)
SKU
ORS63236345
by Ridgid
$462.24 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- All threader sets use same 12-R dies in die head
- All matched threader/sets include die heads, ratchet assembly, ratchet handle and alloy dies
Category: Hand Tools
All threader sets use same 12-R dies in die head. All matched threader/sets include die heads, ratchet assembly, ratchet handle and alloy dies.
| Includes | Die Heads; Alloy Dies; Ratchet Assembly |
|---|---|
| Pipe Cap. [Max] | 1 in (NPT) |
| Pipe Cap. [Min] | 1/2 in (NPT) |
| Wt. | 9.43 lb |
| Brand | Ridgid |
|---|---|
| Weight (lbs) | 9.6000 |
| UPC | 956913634599 |
| MPN | 36345 |


Log In