We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Extinguisher Cabinets, Surface Mount, Steel, Tan, 20 lb or 2.5 gal
SKU
ORS408468043
by KIDDE
$124.85 /EACH
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- Tempered safety glass.
- Patented Break RiteĀ non-removable handle.
Category: Hand Tools
Tempered safety glass. Patented Break RiteĀ non-removable handle.
| Color | Tan |
|---|---|
| Cylinder Cap. | 20 lb or 2.5 gal |
| Height [Nom] | 28 in |
| Length [Nom] | 8 in |
| Material | Steel |
| Type | Potter Roemer |
| Width [Nom] | 1 in |
| Wt. | 21 lb |
| Country of Origin | US |
| UNSPSC | 46191601 |
| Manufacturer | Kidde |
| Brand | KIDDE |
|---|---|
| Weight (lbs) | 11.4600 |
| UPC | 047871680436 |
| MPN | 468043 |

Log In