We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Extra Shank Length Mandrel M-9-2.5
SKU
ORS48108834180096
$25.86 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Reliable.
- Excellent durability.
Category: Coated Abrasives
Reliable. Excellent durability.
| Dia. [Nom] | 1/4 in |
|---|---|
| Height [Nom] | 0.1 in |
| Length [Nom] | 4 in |
| Shaft Size | 2-1/2 in |
| Shank Diam [Nom] | 1/4 in |
| Style | M-9-2.5 |
| Type | Extra Shank Length |
| Width [Nom] | 0.1 in |
| Country of Origin | MX |
| Manufacturer | Merit Abrasives |
| Weight (lbs) | 3.9500 |
|---|---|
| Brand | Merit Abrasives |
| UPC | 088341800960 |
| MPN | 08834180096 |

Log In