We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Extractor, Stud Internal Cam/Roller Type M8 1/2" DR
SKU
ORS575FA287B8
by Facom
$50.70 /EACH
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- Designed to grip studs using cam assemblies.
Category: Hand Tools
Designed to grip studs using cam assemblies.
| Drive Size [Nom] | 1/2 in |
|---|---|
| Extractor Screw Diam [Nom] | 9/16 in |
| Finish | Full Polish |
| Height [Nom] | 1 in |
| Includes | <NULL> |
| Length [Nom] | 2 3/4 in |
| Overall Length [Nom] | 2 3/4 in |
| Width [Nom] | 1 in |
| Wt. | 0.38 lb |
| Country of Origin | FR |
| UNSPSC | 27111709 |
| Manufacturer | Stanley® Products |
| Brand | Facom |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.3800 |
| UPC | 662679983512 |
| MPN | FA-287B.8 |

Log In