We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
EZ-FLO 41045 Braided Dishwasher Connector Hose, 3/8 in Inlet, Compression Inlet, 3/8 in Outlet, Compression Outlet
SKU
ORG4287959
by EZ-FLO
$26.31 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
Category: Supply Lines
Fits all dishwasher connections. Includes both hose thread elbow and compression elbow for all models of dishwasher.
| Includes | (2) Elbow Nickel-Plated Brass Nuts |
|---|---|
| Inlet Connection Size | 3/8in |
| Inlet Connection Type | Compression |
| Length | 6in |
| Outlet Connection Size | 3/8in |
| Outlet Connection Type | Compression |
| Tubing Material | Stainless Steel |
| UPC | 091712410454 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.9300 |
| MPN | 41045 |
| Brand | EZ-FLO |

Log In