We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Fasade D6018 Backsplash Panel, 24 in L, 18 in W, Thermoplastic
SKU
ORG9341702
by Fasade
$103.68 /5EACH
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
For kitchen or bathroom use. Ideal for remodeling or new construction. No contractor required. Suitable for wet environments with resistance to impacts and stains. These thermoplastic panels provide the classic look of tin at a fraction of the cost. Dimensions 18 in x 24 in.
Category: Building Supplies
For kitchen or bathroom use. Ideal for remodeling or new construction. No contractor required. Suitable for wet environments with resistance to impacts and stains. These thermoplastic panels provide the classic look of tin at a fraction of the cost. Dimensions 18 in x 24 in.
| Finish | Moonstone Copper |
|---|---|
| Height | 1.25in |
| Length | 24in |
| Material | Thermoplastic |
| Resists | Corrosion Water |
| Width | 18in |
| Brand | Fasade |
|---|---|
| Weight (lbs) | 1.0000 |
| UPC | 764890650188 |
| MPN | D6018 |

Log In