We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Feit Electric BPQ100/CL/MC/CAN Halogen Bulb, 100 W, Candelabra E11 Lamp Base, T4 Lamp, 3000 K Color Temp
SKU
ORG7426067
$8.19 /CARD
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- For chandeliers, fans, pendants
Category: Bulbs & Lamps
Feit Electric Halogen Bulb, Wattage Rating: 100 W, 120 V, Lamp Base: Candelabra E11, Lamp Shape: T4, Lamp Finish: Clear, Dimmable, Color Temperature: 3000 K, Average Life: 2000 hr, Dimensions: 2.56 in L, Incandescent Equivalent: 100 W
| Average Life | 2000hr |
|---|---|
| Color Temperature | 3000K |
| Dimensions | 2.56 in L |
| Dimmable | Dimmable |
| Incandescent Equivalent | 100W |
| Lamp Base | Candelabra E11 |
| Lamp Finish | Clear |
| Lamp Shape | T4 |
| Voltage Rating | 120V |
| Wattage Rating | 100W |
| Brand | FEIT ELECTRIC |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.0500 |
| UPC | 017801778434 |
| MPN | BPQ100/CL/MC/CAN |

Log In