We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Feit Electric PLD13E Fluorescent Bulb, 13 W, PL Lamp, G24Q-1 Lamp Base, 850 Lumens, 2700 K Color Temp
SKU
ORG0388595
$15.76 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Energy-efficient
- Long life
- Low heat
- For recessed lighting and emergency lighting
Category: Bulbs & Lamps
Feit Electric Fluorescent Bulb, Plug-In, Wattage Rating: 13 W, 120 V, Lamp Base: G24Q-1, Lamp Shape: PL, Lumens: 850 Lumens, Light Color: Soft White, Color Temperature: 2700 K, Average Life: 10,000 hr, Dimensions: 5 in H
| Average Life | 10000hr |
|---|---|
| Color Temperature | 2700K |
| Dimensions | 5 in H |
| Lamp Base | G24Q-1 |
| Lamp Shape | PL |
| Light Color | Soft White |
| Lumens | 850Lumens |
| Type | Plug-In |
| Voltage Rating | 120V |
| Wattage Rating | 13W |
| Brand | FEIT ELECTRIC |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.1100 |
| UPC | 017801809206 |
| MPN | PLD13E |

Log In