We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Genuine Joe General Purpose Trigger Sprayer
SKU
GJO85131
by Genuine Joe
$33.35 /CARTON
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Proven quality
- Outstanding performance
- Adjustable nozzle to prevent wasteful use
- Easy-to-use trigger with 9-7/8"L tube
- Use with quart-sized bottles with 28mm/400 neck (sold separately)
Category: Household Cleaning
General-purpose trigger sprayer helps you accurately dispense liquids directly to any area. Adjustable nozzle lets you easily control how much liquid you want to spray to prevent wasteful use. Easy-to-use trigger allows fast, repeatable use to maximize your efficiency. Sprayer attaches to quart-sized bottles with a 28mm/400 neck finish.
| Brand Name | Genuine Joe |
|---|---|
| Country of Origin | Korea |
| Depth | 10.8" |
| Height | 4.1" |
| Manufacturer Part Number | 85131 |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Packaged Quantity | 24 / Carton |
| Product Color | Red |
| Product Color | White |
| Product Name | General Purpose Trigger Sprayer |
| Product Type | Trigger Sprayer |
| Width | 14.3" |
| UNSPSC | 27112903 |
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Weight (lbs) | 2.6000 |
| UPC | 035255851312 |
| MPN | 85131 |

Log In