We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Genuine Joe Paper Straws
SKU
GJO58946
by Genuine Joe
$13.54 /BOX
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Eco-friendly design offers better alternative to plastic
- Disposable material allows fast disposal after use
- Unwrapped for quick, easy access
- For use with cups up to 32 oz.
Category: Small Appliance Parts & Accessories
Straws feature an eco-friendly design that's made of paper to provide a better alternative to plastic straws. Disposable material allows quick, easy cleanup after each use. Paper straws are designed for cups up to 32 oz. (sold separately).
| Assembly Required | No |
|---|---|
| Brand Name | Genuine Joe |
| Country of Origin | China |
| Features | Disposable |
| Features | Eco-friendly |
| Height | 7.3" |
| Length | 0.3" |
| Manufacturer Part Number | 58946 |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Packaged Quantity | 500 / Box |
| Product Color | White |
| Product Material | Paper |
| Product Name | Paper Straw |
| Product Type | Straw |
| Recycled | No |
| Size | 0.3" |
| Width | 0.3" |
| UNSPSC | 52151507 |
| UPC | 035255589468 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 1.3200 |
| MPN | 58946 |
| Brand | Genuine Joe |




Log In