We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Hometown Holidays 19124 Light Bulb, 5 W, Candelabra Lamp Base, Incandescent Lamp, Transparent Multi-Color Light
SKU
ORG8409831
$105.99 /40PACKAGE
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- Pack of 4
Category: Christmas Decorating
These light bulbs are perfect for decorations around your house or business during the Christmas season or they could be used for weddings, at restaurants, on patios, special event tents, Christmas trees and more.
| Average Life | 3000hr |
|---|---|
| Current Rating | 0.0417A |
| Designation | C7 |
| Lamp Base | Candelabra |
| Lamp Material | Glass |
| Lamp Type | Incandescent |
| Light Color | Transparent Multi-Color |
| Operating Temperature | 93deg C |
| Suitable for | E17 Socket |
| Type | Type C |
| Voltage Rating | 120V |
| Wattage Rating | 5W |
| Brand | Hometown Holidays |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.0900 |
| UPC | 605393191245 |
| MPN | 19124 |

Log In