We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Hometown Holidays 19154 Replacement Bulb, 5 W, Candelabra Lamp Base, Incandescent Lamp, Transparent Blue Light
SKU
ORG8510299
$24.59 /BOX
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Pack of 25
Category: Christmas Decorating
These light bulbs are perfect for decorations around your house or business during the Christmas season or they could be used for weddings, at restaurants, on patios, special event tents, Christmas trees and more.
| Average Life | 3000hr |
|---|---|
| Current Rating | 0.0417A |
| Designation | C7 |
| Lamp Base | Candelabra |
| Lamp Material | Glass |
| Lamp Type | Incandescent |
| Light Color | Transparent Blue |
| Operating Temperature | 93deg C |
| Suitable for | E17 Socket |
| Type | Type C |
| Voltage Rating | 120V |
| Wattage Rating | 5W |
| Brand | Hometown Holidays |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.4000 |
| UPC | 605393191542 |
| MPN | 19154 |

Log In