We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Hometown Holidays 19460 Hank Set, 120 V
SKU
ORG8619116
$265.19 /6EACH
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- The wire is 100 ft
- Easy to store and quick to install
- For outdoor and indoor use
Category: Christmas Decorating
This will be perfect for commercial or residential use. This set can be used to decorate around your home, office, or on a restaurant patio area which can provide an eye appalling ambiance.
| Bulb Spacing | 12in |
|---|---|
| Bulb Type | C7 |
| Color | Green |
| Cord Length | 100ft |
| Current Rating | 110V |
| Dimensions | 100ft |
| Lamp Wattage | 0.7W |
| Material | PVC |
| Number of Bulbs | 100 |
| Type | Wire 100 CT Hank C7 |
| Voltage Rating | 120V |
| Brand | Hometown Holidays |
|---|---|
| Weight (lbs) | 3.0000 |
| UPC | 605393194604 |
| MPN | 19460 |

Log In