We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Hometown Holidays 2373-32 Light Set, 4.8 W, 70-Lamp, LED Lamp, Warm White Lamp, 25,000 hr Average Life
SKU
ORG1912120
$33.56 /12EACH
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- For indoor & outdoor use
- The length is 17.5 ft L
- The lamp type is LED
Category: Christmas Light Sets
Putting up your holiday lights is easy with this string light. This is perfect for trees, fences, along walls and other areas of your home.
| Average Life | 25000hr |
|---|---|
| Cord Color | Green |
| Current Rating | 0.04A |
| Lamp Color | Warm White |
| Lamp Spacing | 2.7in |
| Lamp Type | LED |
| Number of Lamps | 70 |
| Wattage Rating | 4.8W |
| Brand | Hometown Holidays |
|---|---|
| Weight (lbs) | 1.1400 |
| UPC | 018277322374 |
| MPN | 2373-32 |

Log In