We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Hometown Holidays 2339-32/U14E320E Light Set, 4.8 W, 70-Lamp, LED Lamp, Warm White Lamp, 25,000 hr Average Life
SKU
ORG1123157
$301.32 /12EACH
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- For indoor & outdoor use
- The length is 17.5 ft L
- The lamp type is LED
Category: Christmas Light Sets
These energy efficient and long lasting G12 LED lights are available in a set of 70 (The length is 17.5 ft L). These Italian style LED lights have 4 in spacing between sockets on a green wire with end to end connectors so you can connect multiple sets.
| Average Life | 25000hr |
|---|---|
| Cord Color | Green |
| Current Rating | 0.04A |
| Lamp Color | Warm White |
| Lamp Spacing | 3in |
| Lamp Type | LED |
| Number of Lamps | 70 |
| Wattage Rating | 4.8W |
| Brand | Hometown Holidays |
|---|---|
| Weight (lbs) | 1.8600 |
| UPC | 018277239320 |
| MPN | 2339-32/U14E320E |

Log In