We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Hometown Holidays 2358-02/U10E424C Light Set, 9.6 W, 200-Lamp, C3 Lamp, Pure White Lamp, 25,000 hr Average Life
SKU
ORG4811345
$46.52 /4EACH
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- For indoor & outdoor use
- The length is 46.9 ft L
- The lamp type is LED
Category: Christmas Light Sets
These energy efficient and long lasting C3 LED Lights come in spool of 50. These C3 LED Lights have 2.7 in spacing between sockets on green wire with end to end connectors so you can connect multiple sets. These lights are suitable for indoor and outdoor use and includes a replacement fuse and bulbs that are break resistant and cool to the touch.
| Average Life | 25000hr |
|---|---|
| Cord Color | Green |
| Current Rating | 0.08A |
| Lamp Color | Pure White |
| Lamp Spacing | 2.7in |
| Lamp Type | C3 |
| Number of Lamps | 200 |
| Wattage Rating | 9.6W |
| Brand | Hometown Holidays |
|---|---|
| Weight (lbs) | 3.5200 |
| UPC | 018277235827 |
| MPN | 2358-02/U10E424C |

Log In