We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Tradeselect 54171LBAR Octagonal Box, 4 in OAW, 2-1/8 in OAD, 4 in OAH, 3 -Knockout, Metal Housing Material
SKU
ORG3058716
by Tradeselect
$20.57 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Combination screw heads provide for faster installation
- Self-tapping screws virtually eliminate stripping
- Rugged metallic construction
- For use in the installation of ceiling or wall lighting fixtures
Categories: Tools & Garage, Electrical, Rough Electrical, Electrical Boxes, Octagon Boxes
Tradeselect Octagonal Box, 3 Knockouts, Cable Clamp Cable Entry, 21 cu-in, Metal Housing Material, 4 in Overall Width, 2-1/8 in Overall Depth, 4 in Overall Height
| Cable Entry | Cable Clamp |
|---|---|
| Cubic Capacity | 21cu-in |
| Housing Material | Metal |
| Number Of Knockouts | 3 |
| Overall Depth | 2-1/8in |
| Overall Height | 4in |
| Overall Width | 4in |
| UPC | 626463002070 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.5300 |
| MPN | 54171LBAR |
| Brand | Tradeselect |

Log In