We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Tradeselect 55151KBAR Octagonal Box, 4 in OAW, 1-1/2 in OAD, 4 in OAH, 4 -Knockout, Metal Housing Material
SKU
ORG3056645
by Tradeselect
$15.98 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Combination screw heads provide for faster installation
- Self-tapping screws virtually eliminate stripping
- Rugged metallic construction
- For use in the installation of ceiling or wall lighting fixtures
Categories: Tools & Garage, Electrical, Rough Electrical, Electrical Boxes, Octagon Boxes
Tradeselect Octagonal Box, 4 Knockouts, 15 cu-in, Metal Housing Material, 4 in Overall Width, 1-1/2 in Overall Depth, 4 in Overall Height
| Cubic Capacity | 15cu-in |
|---|---|
| Housing Material | Metal |
| Number Of Knockouts | 4 |
| Overall Depth | 1-1/2in |
| Overall Height | 4in |
| Overall Width | 4in |
| Brand | Tradeselect |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.3600 |
| UPC | 626463002247 |
| MPN | 55151KBAR |

Log In