We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HUBBELL MM410G Cover, 5-1/2 in L, 4 in W, Polycarbonate
SKU
ORG7016983
by HUBBELL
$25.75 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- High-impact polycarbonate construction provides maximum durability
- Patented quick-fit keyhole mounting system allows installation in under a minute
- Patented universal fit adapter system technology (U-Fast) for 16-in-1 custom device configurations, comes pre-configured for GFCI
- Lockable tab
- For use whenever weather-proof protection is required while an outlet is in use
Hubbell Cover, Polycarbonate, Gray, 5-1/2 in L, 4 in W, NEMA Rating: 3R, Horizontal/Vertical Mounting, Includes: Attached Gasket and Mounting Hardware
| Color | Gray |
|---|---|
| Height | 6.5in |
| Includes | Attached Gasket and Mounting Hardware |
| Length | 5-1/2in |
| Material | Polycarbonate |
| Mounting Type | Horizontal/Vertical |
| Nema Rating | 3R |
| Width | 4in |
| UPC | 092326102124 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.4200 |
| MPN | MM410G |
| Brand | HUBBELL |

Log In