We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HY-KO D-20 Graphic Sign, Rectangular, NO SMOKING, Black Legend, White Background
SKU
ORG6718704
by HY-KO
$30.95 /5CARD
Delivered in 2-4 business days
In stock
- It has a polished white finish
Category: House Numbers & Signs
Wipe clean polished finish. Self-adhesive strips for mounting. Use in factories, hospitals, hotels, offices, restaurants, etc. White background with black lettering and black and red symbol which states "NO SMOKING".
| Background Color | White |
|---|---|
| Dimensions | 5 in W x 7 in H |
| Height | 0.5in |
| Language | English |
| Legend | NO SMOKING |
| Legend Color | Black |
| Length | 10.5in |
| Material | Plastic |
| Mounting Type | Self-Adhesive |
| Shape | Rectangular |
| Width | 6.0in |
| UPC | 029069020743 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.1500 |
| MPN | D-20 |
| Brand | HY-KO |

Log In