We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HY-KO DMD80048A Road Marker, Steel Post, 6 in H Reflector, Amber Reflector
SKU
ORG0253336
by HY-KO
$593.51 /12EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- High visibility retro-reflective film on six diamond-shaped head
- Heavy-duty, powder-coated steel rod
- Designed for easy installation
Category: House Numbers & Signs
Retroreflective material used for better visibility. Designed for easier installation with hard, frozen ground. Made of durable steel. Black with amber head.
| Dimensions | 48 in H |
|---|---|
| Post Material | Steel |
| Reflector Color | Amber |
| Reflector Height | 6in |
| UPC | 029069101107 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 1.0800 |
| MPN | DMD80048A |
| Brand | HY-KO |

Log In