We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
IPEX 027875 Test Cap, Hub, ABS, Orange, 1-1/2 in Pipe
SKU
ORG3672987
by IPEX
$13.38 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- For drain, waste and vent piping system
Category: Pipe Repair
IPEX Test Cap, Hub Connection, Pipe Size: 1-1/2 in, 2.1 in OAL, 2.1 in Dia, Schedule Rating: SCH 40, ABS, Orange
| Color | Orange |
|---|---|
| Connection Type | Hub |
| Diameter | 2.1in |
| Material | ABS |
| Overall Length | 2.1in |
| Pipe Size | 1-1/2in |
| Schedule Rating | SCH 40 |
| Brand | IPEX |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.0200 |
| UPC | 622454278752 |
| MPN | 027875 |
| Prop65 Warning | Warning: Cancer and Reproductive Harm -- www.P65Warnings.ca.gov |

Log In