We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
IPEX 032130 Rigid Conduit, 3 in, 10 ft L, PVC
SKU
ORG9664269
by IPEX
$102.42 /EACH
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- For agricultural, food processing plants, pulp and paper industries, steel mills, street lighting, subways, utilities and sewage treatment plants
Category: Home Electrical & Lighting
IPEX Rigid Conduit, Trade Size: 3 in, 3.06 in Dia Inside, 3-1/2 in Dia Outside, Wall Thickness: 0.21 in, PVC, 10 ft L
| Inside Diameter | 3.06in |
|---|---|
| Length | 10 |
| Material | PVC |
| Outside Diameter | 3-1/2in |
| Trade Size | 3in |
| Wall Thickness | 0.21in |
| Download PDF File |
| Brand | IPEX |
|---|---|
| Weight (lbs) | 12.3500 |
| UPC | 622454321304 |
| MPN | 032930 |

Log In