We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Iris Stackable Storage Box
SKU
IRS100101
by IRIS USA
$203.51 /CARTON
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Stackable
- Strength and durability
- Includes snap-down buckles for secure handling
- 68 quart capacity
- 5 / Carton
Category: File Storage Boxes
Stackable storage box is made of high-quality clear polypropylene for strength, durability and easy viewing of contents. Storage box features snap-down buckles for secure handling.
| Application/Usage | Multipurpose |
|---|---|
| Brand Name | IRIS |
| Case Style | Box |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 26.1" |
| Exterior Material | Polypropylene |
| Features | Durable |
| Height | 11.9" |
| Manufacturer Part Number | 100101 |
| Manufacturer | IRIS USA, Inc |
| Packaged Quantity | 5 / Carton |
| Product Color | Clear |
| Product Name | Clear Storage Boxes with Lids |
| Product Type | Storage Case |
| Recycled | No |
| Stackable | Yes |
| Volume Capacity | 17 gal |
| Width | 17.5" |
| UNSPSC | 24112003 |
| UPC | 30762016203189 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 35.0000 |
| MPN | 100101 |
| Brand | IRIS USA |


Log In