We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Iris Stackable Storage Box
SKU
IRS100201
by IRIS USA
$282.91 /CARTON
Delivered in 2-4 business days
In stock
- Stackable
- Strength and durability
- Includes snap-down buckles for secure handling
- 91 quart capacity
- 4 / Carton
Category: File Storage Boxes
Stackable storage box is made of high-quality clear polypropylene for strength, durability and easy viewing of contents. Storage box features snap-down buckles for secure handling.
| Application/Usage | Multipurpose |
|---|---|
| Brand Name | IRIS |
| Case Style | Box |
| Country of Origin | United States |
| Depth | 17.8" |
| Exterior Material | Polypropylene |
| Features | Durable |
| Height | 13" |
| Manufacturer Part Number | 100201 |
| Manufacturer | IRIS USA, Inc |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |
| Product Color | Clear |
| Product Name | Clear Storage Boxes with Lids |
| Product Type | Storage Case |
| Recycled | No |
| Stackable | Yes |
| Volume Capacity | 22.75 gal |
| Width | 31.5" |
| UNSPSC | 24112003 |
| UPC | 762016004303 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 1.5000 |
| MPN | 100201 |
| Brand | IRIS USA |


Log In