We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
K-Cup Pod Wire Mesh Display Rack 4-Sleeve, 11 x 14 x 15.4, Black
SKU
GMT7582
by Keurig
$4.64 /CARTON
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- Durable mesh construction.
- Conveniently displays and organizes up to 96 K-Cup pods.
- Indicator slots make it easy to clearly display each variety.
Category: Commercial Tabletop & Serveware
A storage solution that brings convenience and coffeehouse style to any breakroom, the Keurig Mesh K-Cup Pod Storage Rack provides display space for four 24-count boxes of K-Cup pods, with indicator slots that make it easy to clearly display each variety. Choosing the perfect cup has never been easier. Width: 11"; Depth: 14"; Height: 15.4"; Compartments: 4.
| Color(s) | Black |
|---|---|
| Compartments | 4 |
| Depth | 14" |
| Global Product Type | K-Cup Racks |
| Height | 15.4" |
| Material(s) | Metal; Wire Mesh |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Width | 11" |
| Brand | Keurig |
|---|---|
| Weight (lbs) | 4.8500 |
| UPC | 611247375822 |
| MPN | 7582 |

Log In