We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
K3500 Brewer, Single-Cup, Black/Silver
SKU
GMT7955
by Keurig
$1,390.52 /EACH
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- Direct-water line plumbed.
- 5 cup sizes - 4oz, 6oz, 8oz, 10oz, 12 oz.
- Auto-eject pod functionality.
Category: Coffee Brewers
Energize your breakroom with the K3500 brewer, the latest workplace innovation from Keurig. Simplicity meets productivity. Direct-water line plumbed. Auto-eject pod functionality. Five cup sizes to choose from: 4oz, 6oz, 8oz, 10oz and 12 oz. Number of Cups: 1; Capacity (Volume): 12 oz; Width: 12.4"; Depth: 19".
| Color(s) | Black/Silver |
|---|---|
| Compliance Standards | UL Commercial Rating |
| Depth | 19" |
| For Use With | K-Cups® |
| Global Product Type | Single Cup Coffee Brewers |
| Height | 17.25" |
| Interior Volume Capacity | 12 oz |
| Material(s) | Plastic; Metal |
| Number of Cups | 1 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Width | 12.4" |
| Brand | Keurig |
|---|---|
| Weight (lbs) | 38.4000 |
| UPC | 611247379554 |
| MPN | 7955 |

Log In