We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
K4000 Cafe System, Silver/Black
SKU
GMT7088
by Keurig
$1,509.32 /EACH
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- Enjoy K-CupĀ® pods on their own or in a coffeehouse beverage format.
- Brew cappuccinos, lattes, and more.
- Satisfy any taste preference.
Category: Coffee Brewers
Enjoy K-CupĀ® pods on their own or in coffeehouse beverage format. Brew cappuccinos, lattes, and more.
| Color(s) | Silver/Black |
|---|---|
| Depth | 18.5" |
| For Use With | K-CupsĀ® |
| Global Product Type | Coffee Brewers-Single Cup |
| Height | 20.47" |
| Material(s) | Metal; Plastic |
| Number of Cups | 1 |
| Number of Warmers | 0 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Warmer | No |
| Width | 14.96" |
| UNSPSC | 23181801 |
| Brand | Keurig |
|---|---|
| Weight (lbs) | 49.3800 |
| UPC | 611247370889 |
| MPN | 7088 |

Log In