We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Kloeckner Metals 2X10B Pipe, 10 ft L, Threaded
SKU
ORG0344077
$108.16 /EACH
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
Category: Plumbing Hoses & Tubes
Standard weight, coupled and threaded for ordinary uses in steam, water, gas and air lines. Not for drinking water use. Ordered by the length only.
| Connection Type | Threaded |
|---|---|
| Length | 10in |
| Pressure Rating | 150psi |
| Wall Thickness | 0.15in |
| Brand | Kloeckner Metals |
|---|---|
| Weight (lbs) | 36.8000 |
| UPC | 032888364936 |
| MPN | 2X10B |

Log In