We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Knape & Vogt KT-0134-1212SN Corner Shelf Kit, 25 lb Capacity, 1-Shelf, 12 in OAW, 12 in OAD, 2-1/4 in OAH
SKU
ORG3355237
by Knape & Vogt
$33.10 /EACH
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- For light display in any corner of home or office
Clear tempered glass 12 in x 12 in shelf features a sleek curved shape and decorative brackets with a satin nickel finish for a contemporary look. Ideal for light display in any corner of your home or office. Holds up to 25 lb when properly installed. Hardware included.
| Capacity | 25 lb |
|---|---|
| Color | Clear |
| Finish | Satin Nickel |
| Includes | Hardware |
| Length | 12.5 |
| Number of Shelves | 1 |
| Overall Depth | 12 in |
| Overall Height | 2-1/4 in |
| Overall Width | 12 in |
| Shelf Construction | Tempered Glass |
| Width | 12.5 |
| Brand | Knape & Vogt |
|---|---|
| Weight (lbs) | 3.3100 |
| UPC | 077355013443 |
| MPN | KT-0134-1212SN |

Log In