We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Knape & Vogt Shelf-Made 0140-24WT Floating Shelf, 50 lb Weight Capacity, 1-Shelf, 8-1/2 in L, 24 in W, Wood
SKU
ORG7192925
by Knape & Vogt
$103.10 /2EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
Only 5 left
Add interest to your collectibles display with this contemporary wood floating shelf kit. The 24 x 8-1/2 in shelf is secured to the wall with a concealed steel bracket for strength and holds 50 lb when properly mounted.
Add interest to your collectibles display with this contemporary wood floating shelf kit. The 24 x 8-1/2 in shelf is secured to the wall with a concealed steel bracket for strength and holds 50 lb when properly mounted.
| Color | White |
|---|---|
| Height | 7.0in |
| Length | 8-1/2in |
| Material | Wood |
| Mounting Type | Wall |
| Number of Shelves | 1 |
| Weight Capacity | 50lb |
| Width | 24in |
| Download PDF File |
| Brand | Knape & Vogt |
|---|---|
| Weight (lbs) | 18.2200 |
| UPC | 077355014037 |
| MPN | 0140-24WT |

Log In