We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Koch 4004543/M8078 Twisted Clevis, 16000 lb Weight Capacity, 7/8 in, Powder-Coated
SKU
ORG6440580
$27.70 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
Useable length 4004503 3-1/2 in, 4004543 3 in, 4004553 3-7/8 in, 4004563 4-1/4 in, 4004593 5 in.
Category: Chains & Wires
Useable length 4004503 3-1/2 in, 4004543 3 in, 4004553 3-7/8 in, 4004563 4-1/4 in, 4004593 5 in.
| Color | Black |
|---|---|
| Finish | Powder-Coated |
| Suitable for | Forged T-Handle Alloy Pin |
| Trade Size | 7/8in |
| Usable Length | 3in |
| Working Load Limit | 16000lb |
| Brand | KOCH INDUSTRIES |
|---|---|
| Weight (lbs) | 3.1300 |
| UPC | 719961462412 |
| MPN | 4004543/M8078 |

Log In