We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Kwikset 720L-15 Door Knob, 2-1/4 in Strike, 1-3/8 to 1-3/4 in Thick Door, Satin Nickel
SKU
ORG9010513
by KWIKSET
$52.23 /BOX
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- Exposed screws on the interior knob
- Features an adjustable latch to fit all standard door preparations
- For closet and hall door
Category: Door Hardware
Winning the design journal award for design excellence, Laurel's classic style is sure to make a lasting impression.
| Cross Bore Diameter | 2-1/8in |
|---|---|
| Dimensions | 2-5/8 in L x 2-7/16 in W |
| Door Thickness | 1-3/8 to 1-3/4in |
| Faceplate Size | 1 x 2-1/4in |
| Finish | Satin Nickel |
| Handle Type | Knob |
| Strike Size | 2-1/4in |
| Download PDF File |
| Brand | KWIKSET |
|---|---|
| Weight (lbs) | 2.0000 |
| UPC | 883351556101 |
| MPN | 720L-15 |

Log In