We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Kwikset 788H 3BX Half-Inactive, Universal Dummy Door Knob, 2-3/8 in Dia Knob, Polished Brass
SKU
ORG8456964
by KWIKSET
$33.16 /BOX
Delivered in 2-4 business days
Out of stock
- Installs in minutes with just a screwdriver
- For use on interior doors
Category: Door Hardware
Elegance meets durability in the traditional Hancock. Its look, as well as its workmanship is designed to last.
| Dimensions | 2-1/2 in L x 2-5/8 in H |
|---|---|
| Finish | Polished Brass |
| Knob Diameter | 2-3/8in |
| Length | 3.47in |
| Mounting Type | Surface |
| Type | Half-Inactive Universal |
| Brand | KWIKSET |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.3500 |
| UPC | 883351906654 |
| MPN | 788H3BX |

Log In