We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Leviton 000-08681-000 Adapter, 660 W, Aluminum/Glazed Porcelain, White
SKU
ORG5772587
by Leviton
$17.84 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- For commercial applications.
Leviton Adapter, 250 V, Wattage Rating: 660 W, Base Type: Mogul to Medium, Lamp Type: Incandescent, Terminal Type: Socket, Dimensions: 1.63 in Dia x 2.19 in L, Aluminum/Glazed Porcelain, White
| Base Type | Mogul to Medium |
|---|---|
| Color | White |
| Dimensions | 1.63 in Dia x 2.19 in L |
| Lamp Type | Incandescent |
| Material | Aluminum/Glazed Porcelain |
| Terminal Type | Socket |
| Voltage Rating | 250V |
| Wattage Rating | 660W |
| Download PDF File |
| UPC | 078477267806 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.1300 |
| MPN | 000-08681-000 |
| Brand | Leviton |

Log In