We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Leviton 007-01406-000 Lamp Holder Adapter, 660 W, 2-Outlet, Black
SKU
ORG4589602
by Leviton
$20.75 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
Leviton Lamp Holder Adapter, 125 V, Wattage Rating: 660 W, Number of Outlets: 2, Number of Poles: 2, Number of Wires: 2, Enclosure Type: NEMA 1-15R, Dimensions: 1.44 in Dia x 3.22 in L, Black, Includes: Pull Chain
| Color | Black |
|---|---|
| Dimensions | 1.44 in Dia x 3.22 in L |
| Enclosure Type | NEMA 1-15R |
| Includes | Pull Chain |
| Number of Outlets | 2 |
| Number of Poles | 2 |
| Number Of Wires | 2 |
| Voltage Rating | 125V |
| Wattage Rating | 660W |
| Download PDF File |
| Weight (lbs) | 0.1500 |
|---|---|
| Brand | Leviton |
| UPC | 078477171400 |
| MPN | 007-01406-000 |

Log In