We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Leviton 4934 Single Receptacle Wallplate, 4-1/2 in L, 4-9/16 in W, 2 -Gang, Steel, Aluminum, Flush Mounting
SKU
ORG4589719
by Leviton
$16.51 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- For commercial or residential applications.
Categories: Tools & Garage, Electrical, Rough Electrical, Cover Plates, Single Outlet
Leviton Single Receptacle Wallplate, Standard-Size, 2 Gangs, Flush Mounting, Steel, Aluminum, 2-5/32 in Hole, 4-1/2 in Length, 4-9/16 in Width, 0.22 in Thickness, Suitable for: Wall Mounted Range and Dryer Outlets, Includes: Mounting Screws
| Finish | Aluminum |
|---|---|
| Hole Size | 2-5/32in |
| Includes | Mounting Screws |
| Length | 4-1/2in |
| Material | Steel |
| Mounting Type | Flush |
| Number Of Gangs | 2 |
| Suitable for | Wall Mounted Range and Dryer Outlets |
| Thickness | 0.22in |
| Type | Standard-Size |
| Width | 4-9/16in |
| Download PDF File |
| UPC | 078477202609 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.1800 |
| MPN | 001-04934-000 |
| Brand | Leviton |

Log In