We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Leviton 80421-W Combination Wallplate, 4-1/2 in L, 6-3/8 in W, 3 -Gang, Thermoset Plastic, White, Smooth
SKU
ORG4590162
by Leviton
$16.39 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- For commercial and residential applications.
Categories: Tools & Garage, Electrical, Rough Electrical, Cover Plates, Standard Combo Plates
Leviton combination wallplates come in a variety of configurations and gangs and are available in a broad selection of materials including, aluminum, brass, stainless steel and plastic and in an assortment of colors. If you have a unique application, Leviton can also customize a wallplate for a specific job.
| Color | White |
|---|---|
| Finish | Smooth |
| Includes | Mounting Screws |
| Length | 4-1/2in |
| Material | Thermoset Plastic |
| Mounting Type | Flush |
| Number Of Gangs | 3 |
| Suitable for | GFCI Toggle Switch |
| Thickness | 0.22in |
| Type | Standard |
| Width | 6-3/8in |
| Download PDF File |
| Weight (lbs) | 0.1700 |
|---|---|
| Brand | Leviton |
| UPC | 078477491089 |
| MPN | 005-80421-00W |

Log In