We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Leviton 84003 Receptacle Wallplate, 4-1/2 in L, 2-3/4 in W, 1 -Gang, 430 Stainless Steel, Silver, Brushed Satin
SKU
ORG4590550
by Leviton
$15.41 /EACH
Delivered in 2-4 business days
In stock
- For commercial or residential applications.
Categories: Tools & Garage, Electrical, Rough Electrical, Cover Plates, Standard Receptacle Plates
Leviton combination wallplates come in a variety of configurations and gangs and are available in a broad selection of materials including, aluminum, brass, stainless steel and plastic and in an assortment of colors. If you have a unique application.
| Color | Silver |
|---|---|
| Finish | Brushed Satin |
| Includes | Metal Mounting Screws |
| Length | 4-1/2in |
| Material | 430 Stainless Steel |
| Mounting Type | Flush |
| Number Of Gangs | 1 |
| Suitable for | Traditional Leviton Devices |
| Thickness | 0.187in |
| Type | Duplex Standard-Size |
| Width | 2-3/4in |
| Download PDF File |
| UPC | 078477781890 |
|---|---|
| Weight (lbs) | 0.1100 |
| MPN | 003-84003-000 |
| Brand | Leviton |

Log In